2015-10-30, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (05/2015)

Diecezja sosnowiecka to 162 wspólnoty parafialne rozsiane na terenie 25 gmin. Coraz bardziej widać mobilizację przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aktywnie w przygotowania włączają się parafie, ale także samorządowcy. Te pierwsze chcą zrobić wszystko, by Tydzień w Diecezji był wielkim wydarzeniem duchowym, ci drudzy, by stał się doskonałą okazją do promocji regionu.

2015-10-23, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (04/2015)

Z rozmów z mieszkańcami naszej diecezji wynika, że mają spore obawy przed przyjęciem młodych pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w swoich domach. „Nie znam języka obcego, jak się domagam?”, „Boję się wpuścić obcych ludzi pod swój dach”, „Nie mam czasu przez tydzień zajmować się gośćmi, muszę iść do pracy” - to chyba najczęściej pojawiające się obawy. Niepotrzebnie…

2015-10-16, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (03/2015)

Choć do Światowych Dni Młodzieży pozostało ponad 250 dni, cały czas trwają intensywne do nich przygotowania. Również w diecezji sosnowieckiej. Swoje spotkania ma komitet organizacyjny, coraz aktywniej włączają się w nie także samorządy 25 gmin leżących na terenie diecezji. 15 października w takim roboczym spotkaniu wziął też udział bp Grzegorz Kaszak. Delegaci samorządów, którzy przybyli do Kurii, mogli dowiedzieć się o przewidywanej ilości gości z zagranicy dla poszczególnych gmin oraz możliwości włączenia się w program i działania promocyjne.

2015-10-10, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (02/2015)

Żyjemy w świecie obrazów. Kolory, kształty, czasem ruch mówi więcej, niż tysiące słów, których zresztą wielu z nas alergicznie nie lubi czytać. Dlatego każde wydarzenie, instytucja, nawet osoby mają swoje logo. Odpowiednio opowiedziane, jest streszczeniem pewnej historii. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie również takie logo posiadają.

2015-10-03, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (01/2015)

Diecezja Sosnowiecka jest już przygotowana do przyjęcia młodych w ramach Tygodnia w Diecezji. Poprzedzać on będzie Światowe Dni Młodzieży. Do tej pory chęć przeżycia kilku dni na terenie diecezji zgłosiły 3593 osoby. Przeważają Włosi, ale są też chętni do przyjazdu np. z Brunei czy Ghany.

1 « [2] [3] [4] [5] » 5

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 4 Maja,