2015-12-11, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (11/2015)

Pielgrzymów będzie wielu, zatem czas na ŚDM w małej pigułce przygotowanej m.in. przez krajowe biuro tego wydarzenia. Informacje dotyczą tym razem pobytu w samym Krakowie.

2015-12-04, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (10/2015)

25 września 2014 roku Komitet Organizacyjny XXXI Światowych Dni Młodzieży ogłosił, że spośród 94 nadesłanych do Krakowa propozycji hymnów, kompozycja Jakuba Blycharza – krakowskiego kompozytora - „Błogosławieni miłosierni” jest tą zwycięską.

2015-11-27, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (09/2015)

Światowe Dni Młodzieży coraz częściej pojawiają się w przekazach medialnych. Czasem od strony pozytywnej, np. jako największe spotkanie młodych na świecie, czasami od strony negatywnej, gdy mówi się np. o zagrożeniach terrorystycznych, jakie zaczynają dotykać nasz kontynent i nie tylko. Jednak to dla ludzi młodych ciałem i duchem na pewno nie będzie to stanowić przeszkody w dotarciu do Krakowa, a wcześniej również do diecezji sosnowieckiej. Będzie ich wielu, zatem czas na ŚDM w małej pigułce przygotowanej m.in. przez krajowe biuro tego wydarzenia.

2015-11-20, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (08/2015)

2015-11-13, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (07/2015)

Rok 2016 będzie bardzo bogaty w wydarzenia o charakterze religijnym. Będzie to bowiem w naszym kraju Rok Chrztu na pamiątkę 1050 rocznicy Chrztu Polski. Zgodnie z wolą papieża Franciszka obchodzić też będziemy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. A Polska i świat przeżyją Światowe Dni Młodzieży. Rozpocznie się też Sztafeta Modlitwy o Powołania. I o tym wszystkim mówili dziekani i duszpasterze młodzieży w czasie spotkania w Sosnowcu 31 października.

2015-11-08, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (06/2015)

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 5

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 4 Maja,