2016-04-22, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (22/2016)

Diecezja sosnowiecka to 162 wspólnoty parafialne rozsiane na terenie 25 gmin. Coraz bardziej widać mobilizację przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aktywnie w przygotowania włączają się parafie, ale także samorządowcy. Te pierwsze chcą zrobić wszystko, by Tydzień w Diecezji był wielkim wydarzeniem duchowym, ci drudzy, by stał się doskonałą okazją do promocji regionu.

2016-04-08, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (21/2016)

Można się już zacząć zapisywać na Kampus JPII. Tygodniowe wydarzenie jest częścią Światowych Dni Młodzieży Krakowie. W Jerzmanowicach, ostatniej miejscowości diecezji sosnowieckiej od strony stolicy Małopolski, w wielkim namiocie młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w katechezach, Mszach św., ale także koncertach czy spotkaniach z ludźmi wartymi poznania.

2016-04-04, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (20/2016)

Spotkanie rządowego zespołu koordynującego stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz do wizyty Ojca Świętego Franciszka odbyło się 2 marca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu, na którym omówiono m.in. stan przygotowań poszczególnych ministerstw do tych wydarzeń, wzięła też udział strona kościelna.

2016-03-20, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (19/2016)

„Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności” (Rz 12,13)

„Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę” (Hbr 13,2)

2016-02-14, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (18/2016)

Przyszedł czas na ujawnienie pierwszych informacji dla młodzieży z diecezji sosnowieckiej, która chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a jednocześnie spotkać się w diecezjalnym gronie ludzi młodych. To dla nich organizowany jest Kampus JPII w Jerzmanowicach...

2016-02-07, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (17/2016)

Przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie kilka tysięcy młodych z całego świata przyjedzie na pięć dni do naszej diecezji. Dobiega powoli końca zbieranie zgłoszeń od rodzin, które chcą przyjąć pielgrzymów ze świata pod swój dach.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 5

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,