2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

2023-11-12, Wszystkie Drogi prowadzą do Sączowa...

Do naszej, sączowskiej parafii przybyli pielgrzymi, którzy wspólnie przemierzają Drogi świętego Jakuba w ramach projektu „1224-2024 Wszystkie Drogi prowadzą do Sączowa” i w którym „modlą się nogami” o sączowskie Sanktuarium przy okazji Jubileuszu 800-lecia istnienia parafii i kościoła św. Jakuba Apostoła.

2023-09-16, Pielgrzymi z Wrocławia na szlaku św. Jakuba

16 września 2023 r. do Sączowa trafili pielgrzymi z Wrocławia. Wędrówkę szlakiem św. Jakuba rozpoczęli w styczniu 2023 r. w Krakowie, w Sączowie nocowali w trakcie IV - rozpoczynającego się w Będzinie, a kończącego w Piekarach Śląskich - etapu wędrówki Via Regia. Pielgrzymi to członkowie i sympatycy Grupy XII - jednej z ponad 20 grup tworzących Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską.

2023-06-17, NOC ŚWIĘTOJAŃSKA na Drogach św. Jakuba

Czworo pielgrzymów dróg św. Jakuba – Tomasz i Grażyna z Bytomia oraz Paweł i Dorota z Sosnowca – podjęli się wspólnej inicjatywy, przejścia w ciągu 24 godzin z miejscowości Nędza do Sączowa – w intencji powołania do życia Sanktuarium św. Jakuba w Sączowie oraz z okazji Jubileuszu 800-lecia tej parafii i kościoła, w przyszłym roku. Pielgrzymowanie i modlitwa – także nogami – to nasz minimalny wkład w powyższych wydarzeniach. Wydaje nam się, że wybrany przez nas dystans 114 kilometrów będziemy w stanie przejść w ciągu jednej doby.

2023-03-18, Otwarcie sezonu pielgrzymkowego Via Regia 2023

Parafia św. Jakuba Apostoła w Sączowie, Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino i Górnośląski Klub Przyjaciół Camino w ostatnich tygodniach zapraszali wszystkich miłośników pieszych pielgrzymek do wspólnego wydarzenia, jakim było w dniu 18 marca br. otwarcie sezonu pielgrzymkowego Via Regia 2023. Na to wezwanie odpowiedziało ok. 100 pielgrzymów z całej Polski, którzy tłumnie przybyli do Parafii św. Jakuba w Sączowie, skąd wspólnie mieli udać się pieszo do Bazyliki Maryjnej w Piekarach Śląskich.

1 « [1] [2] [3] [4] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 19 Kwietnia,

Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz