Koła Różańcowe

Koło Żywego Różańca w Parafii św. Jakuba Ap. w Sączowie

Członkowie Żywego Różańca dążą do świętości na wzór Maryi. Odmawiają różaniec – najbardziej rozpowszechnioną modlitwę w Kościele – w intencji pokoju, nawrócenia grzeszników, rozwoju misji, Ojca Świętego, Kościoła oraz w wielu innych zalecanych intencjach.

Źródła różańca świętego

Za ojca i pierwszego propagatora różańca uważa się św. Dominika (1170-1221), któremu miała objawić się Matka Boża, przykazując, aby w swoich kazaniach podczas wypraw przeciw heretykom (głównie albigensom) wspomagał się Psałterzem Maryi, jako kombinacją modlitw Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. W religijnej mentalności średniowieczna praktyki pobożne traktowano jako „duchowe kwiaty”. Matce Bożej ofiarowano modlitwę nazywaną wieńcem z róż, czyli współczesny różaniec.

Czym jest Żywy Różaniec

Różaniec jest prostym streszczeniem Ewangelii, zapraszającym do przeżywania tajemnic z życia Jezusa i Jego Matki Maryi, jako przewodnik po naszej życiowej drodze wiary.

W naszej parafii u św. Jakuba w Sączowie, ten cichy apostolat modlitwy działa od 1 października 2009 roku i jest ważnym wkładem w duchowe życie parafii.
  • Żywy różaniec składa się z Żywych Róż.
  • Róże różańcowe – to grupy składające się z 20 osób, z których każda odmawia codziennie jedną z dwudziestu tajemnic różańcowych, połączonych z rozważaniem.
  • W naszej parafii modli się jedna róża.
  • Na czele naszej Róży stoi Zelatorka Pani Krystyna Dziuba.
  • Nasza Róża ma obranego patrona, od którego bierze swoją nazwę św. Jakub Ap.w Sączowie.
  • Raz w miesiącu, w pierwszą niedzielę miesiąca, członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych. Od tego dnia następuje zmiana intencji.

Do Wspólnoty Żywego Różańca wstąpić może każdy i w każdym wieku. Wszyscy parafianie Parafii św. Jakuba Ap. w Sączowie mogą czuć się zaproszeni. Każdy zostanie przyjęty z największą radością i otwartymi ramionami.

Wydrukuj tekst...

Bóg kocha Ciebie także w Środę, 24 Kwietnia,

Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir