2011-10-24, Sukces Sączowianek

Zespół śpiewaczy „Sączowianki” ze Sączowa wziął udział w VI Regionalnym Festiwalu Pieśni Maryjnych w Psarach. Organizatorami Festiwalu byli: • Gminny Ośrodek Kultury w Psarach • Urząd Gminy w Psarach • Parafia NPM Królowej Świata w Strzyżowicach.

2011-10-09, Dzień papieski w naszej parafii

W niedzielę, 9 października – po raz pierwszy po beatyfikacji papieża - Polaka – obchodzony był XI Dzień Papieski. W tym roku ten Dzień przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Tegoroczny Dzień Papieski był wielkim dziękczynieniem za beatyfikację papieża.

2011-10-04, Koncert artystki operowej

Wierni zgromadzeni na mszy św. o godz. 9.00 w niedzielę 2 października 2011r. mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu artystycznym. Naszą świątynię wypełnił piękny, operowy śpiew. Podczas tej mszy św. gościnnie wystąpiła artystka operowa dr Bożena Grudzińska – Kubik.

2011-09-19, Pielgrzymka kobiet do Leśniowa, Gidel, Św. Anny i Częstochowy

Członkinie Koła Różańcowego wraz z ks. proboszczem Markiem w dniu 6 września 2011 roku wybrały się na autokarową pielgrzymkę do miejsc słynnych z kultu Maryjnego. Na pielgrzymkę wybrało się 48 sączowskich kobiet. Panie odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

1 « [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 9 Maja,