2012-04-10, Sączowskie palmy wielkanocne - konkurs

Dużym zainteresowaniem cieszył się ogłoszony przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sączowie oraz Księdza Dziekana i Parafię św. Jakuba w Sączowie Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej. Zadaniem uczestników było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej z naturalnych tworzyw – bibuły, suszonych kwiatów, zielonych gałązek itp. Konkurs miał przede wszystkim na celu podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, jak również umożliwiał rozwijanie wrażliwości i predyspozycji plastycznych.

2012-04-10, Wielkanoc 2012

Wielkanoc - to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Przygotowania do obchodów tych najważniejszych świat w naszej parafii rozpoczęły się już Wielkim Tygodniu - w wielką środę. Wtedy to grupa naszych parafian pod kierunkiem proboszcza ks. Marka z wielką ochotą przystąpiła do budowy ołtarza Grobu Pańskiego i ozdobionej okolicznościowo kaplicy do przechowywania Przenajświętszego Sakramentu od mszy w Wielki Czwartek do liturgii Wielkiego Piątku tzw. Ciemnicy.

2012-03-31, Prace konserwatorskie przy figurkach przed kościołem

Konserwacja techniczno – estetyczna rzeźby NMP niepokalane poczęcie i rzeźby Chrystusa znajdujących się w obrębie działki kościelnej, kilkanaście metrów ma pn. od kościoła weszły w bardzo zaawansowaną fazę. Prace konserwatorskie polegają na zdjęciu wtórnych warstw malarskich, wstępnej miejscowej impregnacji, oczyszczeniu, uzupełnieniu i rekonstrukcji ubytków.

2012-03-25, 20 lat diecezji i peregrynacja w katedrze Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu

W niedzielę, 25 marca br. w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza święta z okazji jubileuszu diecezji sosnowieckiej. Eucharystii przewodniczył abp Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce. W uroczystościach wziął udział także abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, bp sosnowiecki Grzegorz Kaszak, bp Piotr Skucha, przedstawiciele władz lokalnych i wierni z całej diecezji.

1 « [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria