2021-07-04, Parafianie św. Jacka na drogach św. Jakuba

3 lipca 2021r. późnym popołudniem do naszej parafii dotarli uczestniczy pieszej pielgrzymki z Sosnowca. Grupę 30 pielgrzymów tworzyli parafianie z sosnowieckiej parafii św. Jacka. Pielgrzymów prowadził ks. Paweł Gielec, wikariusz tejże parafii. Sączów był celem pielgrzymki, w czasie której pielgrzymi szukali spotkania z Jezusem. Po drodze kontemplowali rozważania różańcowe.

2021-07-03, Powołany na pielgrzyma... więc idzie do Jerozolimy

Czy droga może odmienić człowieka? Czy można zamienić wygodne biurko i spokojną posadę na niewygody typowego włóczęgostwa? Czy można pielgrzymować bez planu i rezerwacji na nocleg? Czy można cały dorobek życiowy zamknąć w plecaku? Czy wystarczy, aby zaufać Bogu i być wolnym, szczęśliwym człowiekiem?

2021-07-02, Rodzinna pielgrzymka

Piątkowy wieczór 2 lipca 2021 r., wraz ze zmierzchem przywiódł do naszej parafii bardzo sympatyczną, rodzinną grupę, która realizowała pielgrzymkę z Piekar Śląskich do Częstochowy. Byli to państwo Aleksandra i Grzegorz Gosiewscy wraz z córkami: Moniką i Julią oraz z przyszłym zięciem Piotrem Karmińskim. Pani Monika i pan Piotr wkroczyli na drogę pielgrzymki jako narzeczeństwo, w pierwszym dniu po zaręczynach.

2021-06-26, Pielgrzymka drogą św. Jakuba VIA REGIA - etap 8

Pielgrzymka Drogą św. Jakuba VIA REGIA
w Diecezji Sosnowieckiej
ETAP 8: Będzin - Sączów