2022-08-19, Do Czarnej Madonny z modlitwą o pokój – pielgrzymka Włochów

19 sierpnia 2022 r. szlak Via Regia przyprowadził 8 pielgrzymów. W drodze pielgrzymiej do Częstochowy na nocleg w Sączowie zatrzymali się: ks. Don Santa z Włoch – proboszcz parafii w miejscowości Donnici, małżeństwo Stella i Cristian z Włoch, siostra Rosa z Włoch, siostra Maria z Timoru Wschodniego, siostra Rose Mary z Indii, Vincenzo Palumbo – z Włoch, nasz dobry znajomy, wielokrotnie odwiedzający Sączów. Do pielgrzymów w Sączowie dołączyła żona Vincenzo pani Agnieszka Palumbo.

2022-07-28, Do Matki z intencją o pokój – pielgrzymka trzech Ukrainek

W słoneczne, wczesne popołudnie 28 lipca 2022 r. do sączowskiej parafii przybyły trzy kobiety: Irena, Aleksandra i Lidia. Kobiety pochodzą z Ukrainy: Irena mieszka we Lwowie a dwie pozostałe w Kijowie. Spośród trzech kobiet tylko pani Irena mówi w języku polskim. Przed laty pracowała w polsko – ukraińskiej firmie, która miała swoją siedzibę w Będzinie. Panie pielgrzymują z Krakowa do Matki Bożej w Częstochowie. Podróż zaczęły z Przemyśla, skąd przyjechały do Krakowa, aby z Rynku głównego rozpocząć swoje Camino drogą św. Jakuba do Częstochowy na Jasną Górę.

2022-06-22, György Megyeri znowu w Sączowie!

22 czerwca 2022 r. do sączowskiej parafii przybył pielgrzym György Megyeri z Węgier. To już kolejna wizyta pielgrzyma w naszej parafii. W maju 2019 roku pielgrzym nocował w sączowskim Domu św. Jakuba realizując swoją pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Wówczas pielgrzymka zakończyła się sukcesem. Pielgrzym dotarł do Jakubowego miasta. W tym roku jak mówi „biorę to sobie lekko. Idę z Brzeska do Sączowa”. Ten etap jest kontynuacją ubiegłorocznej pielgrzymki drogami św. Jakuba.

2022-06-11, Dzieci z Jastrzębia Zdroju z wizytą u św. Jakuba

11 czerwca 2022 roku do naszej parafii przyjechał autokar, który przywiózł 50 osobową grupę niezwykłych pielgrzymów. Byli to członkowie Wspólnoty świętego Mikołaja działającej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu – Zdroju. Wspólnotę tworzą osoby z niepełnosprawnościami – głównie dzieci i ich rodzice. Pielgrzymi przybyli w towarzystwie opiekuna Wspólnoty ks. Mateusza Mnicha z parafii w Michałkowicach i siostry Grażyny ze Zgromadzenia Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej Śląskiej.

2022-06-08, Zaufać Bogu – pielgrzymka do Santiago pana Michała Ligęzy

8 czerwca 2022 roku kolejny etap swojej pielgrzymki zakończył w naszej parafii młody człowiek, który z wielkim zapałem i ufnością w Boga pielgrzymuje do serca kultu Jakubowego, do Santiago de Compostela. Pan Michał Ligęza pochodzi z uroczego miasteczka o nazwie Bobowa należącego do diecezji tarnowskiej w powiecie gorlickim. Pielgrzym podkreśla, że jego pielgrzymka stanowi całkowite poddanie się woli Boga.

2021-07-15, Święty Jakub idzie przed Nim!

15 lipca 2021r. tuż przed zachodem słońca, pielgrzymkowy szlak do sączowskiego schroniska Św. Jakuba przywiódł niecodziennego pielgrzyma. Tajemnicza postać, ubrana w gruby, brązowy habit z kapturem z plecakiem na plecach i jakubową muszlą na piersi okazała się być franciszkaninem pielgrzymującym szlakiem Św. Jakuba.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 27 Kwietnia,