György Megyeri znowu w Sączowie!

22 czerwca 2022 r. do sączowskiej parafii przybył pielgrzym György Megyeri z Węgier. To już kolejna wizyta pielgrzyma w naszej parafii. W maju 2019 roku pielgrzym nocował w sączowskim Domu św. Jakuba realizując swoją pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Wówczas pielgrzymka zakończyła się sukcesem. Pielgrzym dotarł do Jakubowego miasta. W tym roku jak mówi „biorę to sobie lekko. Idę z Brzeska do Sączowa”. Ten etap jest kontynuacją ubiegłorocznej pielgrzymki drogami św. Jakuba. „W ubiegłym roku szedłem z Medyki do Sączowa, ale w Brzesku się poddałem” – mówi pielgrzym. Pielgrzym zwraca uwagę na trudności, jakie spotkały go po drodze. „Na trasie jest problem z noclegami” – podkreśla pielgrzym. Miejsca, w których oferowano wcześniej noclegi dla pielgrzymów teraz zajęte są przez uchodźców. Noclegi jedynie można znaleźć w hotelach, ale „ja nie jestem turystą, żeby nocować w hotelu” – dodaje pielgrzym.

Pielgrzymowi życzymy dużo sił do realizacji planów i dalszych pielgrzymek.
Zapraszamy znowu do Sączowa.

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 9 Maja,

Beatus, Bożydar, Grzegorz, Job, Karolina, Mikołaj