2021-04-06, Sezon pielgrzymkowy 2021 na zagłębiowskich i górnośląskich Drogach św. Jakuba oficjalnie otwarty!

W sobotę, 20 marca 2021r. miłośnicy camino pochodzący z różnych miast i miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska oraz z Krakowa (ponad 30 osób) spotkali się w sączowskiej świątyni pw. Św. Jakuba Apostoła aby zainaugurować kolejny sezon pielgrzymkowy na jakubowych szlakach.

2021-04-05, Oficjalne otwarcie sezonu pielgrzymkowego 2021

Parafia św. Jakuba Apostoła w Sączowie,
Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino
i Górnośląski Klub Przyjaciół Camino
zaprasza wszystkich miłośników pieszych pielgrzymek
do wspólnego wydarzenia:
Otwarcia sezonu pielgrzymkowego 2021

2020-07-04, Rowerami do Matki

W sobotni poranek 4 lipca 2020 r. w naszej parafii miało początek i koniec niezwykłe pielgrzymowanie. 15 zapalonych rowerzystów z Diecezji sosnowieckiej już po raz szósty wyruszyło w pielgrzymią trasę, by pokłonić sie Matce Bożej w Jasnogórskim Sanktuarium. Pielgrzymi pokonali trasę Sączów – Częstochowa – Sączów. Wśród uczestników pielgrzymki znalazł się ksiądz kanclerz Mariusz Karaś. Nad całością przedsięwzięcia czuwał ks. Paweł Tracz.

2019-10-28, Z Pyrzowic do Sączowa Drogą św. Jakuba

Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach utożsamiany jest z granicą naszego państwa. Tu zaczynają się i kończą wielkie i małe podróże. Stąd też już można zacząć podróż do św. Jakuba czekającego na pielgrzymów w relikwiach w parafialnym kościele św. Jakuba w Sączowie. A wszystko swój początek miało 28 października 2019 roku. W tym dniu dokonało się symboliczne otwarcie szlaku św. Jakuba z Pyrzowic do Sączowa.

2019-10-22, Inicjatywy dla św. Jakuba

22 października 2019 w Tarnowskich Górach, w winiarni u Sedlaczka odbyło się spotkanie integracyjno-organizacyjne w którym uczestniczyli sąsiedzi przy Drogach św. Jakuba z pogranicza śląsko-małopolskiego: Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej, Górnośląskiego Klubu Przyjaciół Camino oraz Zagłębiowskiego Klubu Przyjaciół Camino (FdZD).

2019-09-01, Idą, idą i idą ... V etap VII Niedzielnego Pielgrzymowania w Sączowie

1 września 2019 r. w niedzielę w godzinach popołudniowych do parafii w Sączowie dotarła liczna grupa pielgrzymów pielgrzymujących Drogami Świętego Jakuba. Przejścia szlakami św. Jakuba organizuje Bractwo św. Jakuba z Więcławic. Opiekę nad pielgrzymami sprawuje dr Franciszek Mróz – adiunkt Uniwersytetu Edukacji Narodowej w Krakowie Instytutu Geografii. Pielgrzymka, która zakończyła się w Sączowie była V etapem VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba „Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany”. V etap Pielgrzymki prowadził z Dąbrowy Górniczej do Sączowa.

1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 9 Maja,