Rowerami do Matki

W sobotni poranek 4 lipca 2020 r. w naszej parafii miało początek i koniec niezwykłe pielgrzymowanie.

15 zapalonych rowerzystów z Diecezji sosnowieckiej już po raz szósty wyruszyło w pielgrzymią trasę, by pokłonić sie Matce Bożej w Jasnogórskim Sanktuarium. Pielgrzymi pokonali trasę Sączów – Częstochowa – Sączów. Wśród uczestników pielgrzymki znalazł się ksiądz kanclerz Mariusz Karaś. Nad całością przedsięwzięcia czuwał ks. Paweł Tracz.

Przed wyruszeniem na trasę pielgrzymi spotkali się w sączowskim kościele na wspólnej modlitwie przy relikwiach św. Jakuba – patrona pielgrzymów. Nabożeństwo prowadził proboszcz parafii ks. Marek Sendal.

Ks. Paweł Tracz podkreśla, że wybór tegorocznej trasy pielgrzymki nie był przypadkowy. Warunki epidemiologiczne wymusiły pewne modyfikacje w planach.

Po pierwsze pielgrzymka została ograniczona do jednego dnia ze względu na brak możliwości noclegowania. Po drugie została zmniejszona liczba uczestników. W ubiegłych edycjach sosnowieckiego pielgrzymowania rowerowego brała udział znacznie liczniejsza grupa cyklistów.

Sosnowieccy rowerzyści co roku odwiedzają inne miejsca związane z kultem maryjnym. Byli już z pielgrzymką między innymi w Licheniu i w Niepokalanowie. W tym roku planowano pielgrzymkę na Górę św. Anny, ale ze względu na bezpieczeństwo pielgrzymów wybrano trasę do Matki Bożej Częstochowskiej.

Założeniem pielgrzymów było pokonanie trasy odcinkiem Drogi Jakubowej. Stąd też start pielgrzymki odbył się z naszej parafii: od św. Jakuba – Drogą Jakubową – do Matki królującej w jasnogórskim wizerunku.

Ks. Paweł Tracz podkreśla, że nie bez znaczenia w planowaniu przedsięwzięcia była otwarta postawa ks. proboszcza Marka Sendala, który z radością i z wielkim entuzjazmem odpowiedział na propozycję przyjęcia pielgrzymów.

Organizatorom i pielgrzymom dziękujemy za wizytę w naszej parafii i świątyni.
Życzymy realizacji dalszych planów i nieustającego błogosławieństwa Matki Bożej
oraz opieki patrona pielgrzymów św. Jakuba.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria