Idą, idą i idą ... V etap VII Niedzielnego Pielgrzymowania w Sączowie

1 września 2019 r. w niedzielę w godzinach popołudniowych do parafii w Sączowie dotarła liczna grupa pielgrzymów pielgrzymujących Drogami Świętego Jakuba. Przejścia szlakami św. Jakuba organizuje Bractwo św. Jakuba  z Więcławic. Opiekę nad pielgrzymami sprawuje dr Franciszek Mróz – adiunkt Uniwersytetu Edukacji Narodowej w Krakowie Instytutu Geografii.

Pielgrzymka, która zakończyła się w Sączowie była V etapem VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba „Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany”.

V etap Pielgrzymki prowadził z Dąbrowy Górniczej do Sączowa.

Etap pielgrzymki rozpoczął się w Dąbrowie Górniczej od Mszy św. w Bazylice Najświętszej Mari Panny Anielskiej. Trasa pielgrzymki wiodła przez Będzin, Górę św. Doroty i Siemonię. Pielgrzymi pokonali ponad 30 km. Doszli, aby w sączowskiej świątyni złożyć pokłon i modlitwy przy relikwiach św. Jakuba Apostoła.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria