2011-07-12, Jan Paweł II wśród błogosławionych

Zaledwie miesiąc po śmierci Jana Pawła II, który zmarł 2 kwietnia 2005 r., jego następca Benedykt XVI zgodził się na odstąpienie od wymaganego przez przepisy kościelne okresu pięciu lat oczekiwania na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego po śmierci kandydata na ołtarze. Proces trwał 5 i pół roku i był jednym z najkrótszych w historii.

2011-07-12, 3 Maja - Uroczystość N.M.P.Królowej Polski

W naszym kościele w tym dniu  została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Mszę odprawił proboszcz ks. Marek, który w homilii przywołał znaczące słowa naszej poetki...

2011-06-25, Pielgrzymka do Częstochowy

W dniu 25 czerwca 2011 roku już po raz czwarty na Jasnej Górze spotkali się pielgrzymi – przedstawiciele polskich parafii pod wezwaniem św. Jakuba. Spotkanie upływało w duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymkami, które trwają na świecie. Głównym celem pielgrzymki było ożywianie kultu Jakuba Apostoła.

2011-05-04, Dzień Strażaka

4 maja 2011 druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych działających w naszej parafii obchodzili swoje święto. W tym dniu w kalendarzu liturgicznym umieszczone jest wspomnienie św. Floriana, który chroni od ognia i jest patronem strażaków.

1 « [102] [103] [104] [105] [106] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 9 Maja,