Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymi od św. Jakuba

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła

W dniu 25 czerwca 2011 roku już po raz czwarty na Jasnej Górze spotkali się pielgrzymi – przedstawiciele polskich parafii pod wezwaniem św. Jakuba. Spotkanie upływało w duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymkami, które trwają na świecie. Głównym celem pielgrzymki było ożywianie kultu Jakuba Apostoła.

W pielgrzymce uczestniczyła 15 osobowa delegacja z naszej parafii z ks. proboszczem Markiem. Nasi pielgrzymi mieli okazję spotkać się z licznymi wiernymi z parafii jakubowych między innymi z Jakubowa, Szczyrku, Simoradza i Lęborka.
Wszyscy pielgrzymi spotkali się w kościele św. Jakuba w Częstochowie. Po krótkim powitaniu i wspólnej modlitwie kilkuset wiernych przeszło w procesji z częstochowskiego kościoła św. Jakuba na Jasną Górę. Pierwszym punktem spotkania pielgrzymów były wykłady w Sali Ojca Kordeckiego wygłoszone przez ks. Stanisława Czerwińskiego - kustosza Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie k. Głogowa, organizatora i pomysłodawcy pielgrzymki, ks. kan. Andrzeja Lorenca- proboszcza parafii jakubowej w Szczyrku, ks. Stanisława Pindela – proboszcza parafii św. Jakuba w Simoradzu.
Uczestnicy pielgrzymki parafii jakubowych wzięli udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej W kazaniu przeor Jasnej Góry zauważył, że św. Jakub to pierwszy z apostołów, który zginął za wiarę. Przypomniał słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Santiago de Compostela, że „prawdziwą tragedią Europy jest utrwalenie i upowszechnienie przekonania, że Bóg jest wrogiem wolności człowieka”.

O. Przeor apelował o życie zgodne z wiarą i zachęcał, by czas pobytu na Jasnej Górze był duchowym udziałem wszystkich pielgrzymek, które trwają na świecie.

Przedstawiciele parafii jakubowych złożyli akt zawierzenia Matce Bożej.

Po modlitwie przed wizerunkiem Matki Bożej był czas na zwiedzanie Jasnej Góry. Potem była wspólna modlitwa Drogi Krzyżowej i Apel Jasnogórski.

Udział naszych parafian w ogólnopolskim spotkaniu czcicieli św. Jakuba był niepowtarzalną okazją do poznania życia duchowego innych parafii jakubowych oraz wspólnych rozmów.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria