Sukces Sączowianek

na VI REGIONALNYM FESTIWALU PIEŚNI MARYJNYCH
"Królowej Anielskiej Śpiewajmy"
w Psarach

Zespół śpiewaczy „Sączowianki” ze Sączowa wziął udział w VI Regionalnym Festiwalu Pieśni Maryjnych w Psarach.
Organizatorami Festiwalu byli:
• Gminny Ośrodek Kultury w Psarach
• Urząd Gminy w Psarach
• Parafia NPM Królowej Świata w Strzyżowicach.

17 października 2011 r. w siedzibie GOK w Psarach odbyły się konkursowe przesłuchania, w których wzięło udział prawie 300 uczestników prezentujących się w kategoriach: zespoły i soliści – dzieci i młodzież oraz dorośli. Konkursowe jury wyłoniło z każdej kategorii 3 laureatów. Wyróżnienie w kategorii soliści otrzymała najmłodsza uczestniczka Festiwalu – 4 letnia Karolinka z Psar.

Zespół śpiewaczy „Sączowianki” zdobył I miejsce w kategorii zespoły.
Na konkursowych przesłuchaniach Zespół z Sączowa zaprezentował 2 pieśni: „Gabriel zwiastował, że porodzi Syna” oraz „Ave Maryja – Gdy klęczę przed Tobą”. Zespół do występu na Festiwalu przygotował instruktor Szymon Pikuła. W niedzielę 23 października br. o godz. 15.00 w Kościele parafialnym pw. NPM Królowej Świata w Strzyżowicach odbył się Koncert Laureatów. W strzyżowickiej świątyni spotkali się wszyscy laureaci Festiwalu, którzy prezentowali licznie zebranej widowni jedną pieśń. Mały kościółek w Strzyżowicach wypełnił się pięknym śpiewem na cześć Królowej wszystkich Aniołów.

Nasze panie z zespołu „Sączowianki” brawurowo wykonały konkursową pieśń maryjną pt.: „Gabriel zwiastował, że porodzi Syna” czym wzbudziły aplauz widowni. Pani Helena Małota w imieniu Zespołu „Sączowianki” z rąk wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia i proboszcza parafii pw. NPM Królowej Świata w Strzyżowicach ks. Sławomira Karasia odebrała pamiątkowy dyplom i nagrodę w postaci pięknej książki o Janie Pawle II.

Laureatkom Festiwalu serdecznie gratulujemy sukcesu.

Parafia Sączów

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria