Pielgrzymka kobiet do Leśniowa, Gidel, Św. Anny i Częstochowy

Członkinie Koła Różańcowego wraz z ks. proboszczem Markiem w dniu 6 września 2011 roku wybrały się na autokarową pielgrzymkę do miejsc słynnych z kultu Maryjnego. Na pielgrzymkę wybrało się 48 sączowskich kobiet. Panie odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin

Na szlaku pielgrzymiej wędrówki była również mała miejscowość o nazwie Gidle leżąca trzynaście kilometrów od Radomska, nad Wartą, nieco w bok od szosy Piotrków Trybunalski – Częstochowa. Tam pielgrzymi zwiedzili jeden z trzech istniejących tam kościołów, kościół dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Bożej. Na tle tej małej miejscowości zadziwia on swoją wielkością i bogactwem wyposażenia wnętrza.

Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych

Największym skarbem tej świątyni, skarbem, dla którego oprawy została wzniesiona, jest maleńka, zaledwie dziewięciocentymetrowa, kamienna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem. Matka Boża w Gidlach cieszy sie sławą Uzdrowicielki Chorych.

Figurka Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin

Pątniczki odwiedziły również miejscowość o nazwie Święta Anna. Miejscowość ta jest położona 30 km na wschód od Częstochowy, przy trasie Częstochowa – Włoszczowa – Kielce. Leży na szlaku pielgrzymek zdążających na Jasną Górę. Nazwa miejscowości pochodzi od patronki sanktuarium, której figura czczona od kilku wieków, wyobraża św. Annę, Matkę Bożą i Dzieciątko Jezus (zwana Świętą Anną Samotrzecią). To tę okolicę, jak ją dawniej określano – pełną bagien i lasów – obrała sobie św. Anna. Stało się to ponad 600 lat temu, niedługo po tym, gdy na Jasną Górę sprowadzono obraz Matki Bożej. To trochę tak, jakby Matka Boża chciała mieć blisko swoją matkę. Dziś znajduje się tam kościół klasztorny sióstr dominikanek klauzurowych, prowadzących życie wypełnione modlitwą, pracą i wzajemną siostrzaną posługą.

Kościół św. Anny

Nasze panie wstąpiły tu, by pomodlić się przed łaskami słynącą figurą św. Anny z małym Jezusem na kolanach i stojącą obok Najświętszą Maryją Panną. Pielgrzymi skierowali swe kroki przede wszystkim do kaplicy św. Anny, znajdującej się po lewej stronie nawy głównej, gdzie w centrum rokokowego ołtarza znajduje się figura Świętej Babci.

Zakończenie pielgrzymiej wędrówki odbyło się przed wizerunkiem Czarnej Madonny na Jasnej Górze w Częstochowie.

Sanktuarium Matki Bożej JASNA GÓRA w Częstochowie

Największym skarbem Jasnej Góry jest Cudowny Wizerunek Matki Bożej.

Parafia Sączów

Pielgrzymi mieli niezwykłą okazję uczestniczyć we mszy św. przed Wizerunkiem Matki Bożej w Jasnogórskiej Kaplicy odprawionej przez ks. proboszcza Marka. Umocnione w wierze, zmęczone ale pełne wrażeń nasze pątniczki wróciły do Sączowa późnym wieczorem. Wdzięczne Bogu za łaskę pielgrzymowania i ks. proboszczowi za organizację wyjazdu uczestniczki pielgrzymki ufundowały dla naszej wspólnoty parafialnej nowy Mszał.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria