Dzień papieski w naszej parafii

W niedzielę, 9 października – po raz pierwszy po beatyfikacji papieża - Polaka – obchodzony był XI Dzień Papieski
W tym roku ten Dzień przebiegał pod hasłem:
„Jan Paweł II – człowiek modlitwy”
Tegoroczny Dzień Papieski był wielkim dziękczynieniem za beatyfikację papieża.

Włączając się w obchody Dnia Papieskiego w niedzielę 16 października w naszej parafii odbyły się obchody 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Dzieci z ZSP w Sączowie pod kierunkiem pań katechetek: pani Ilony Kocot i pani Magdaleny Trzcionki przygotowały prawdziwą ucztę duchową dla wiernych uczestniczących we mszy św. o godz. 12.00. Dzieci przypomniały postać Karola Wojtyły i jego drogę do Watykanu. Montaż słowno - muzyczny prezentowany przez uczniów okraszony był występem trio skrzypcowego. Odbiór słów głoszonych przez uczniów wzmocniła piękna prezentacja multimedialna. Z wielkim wzruszeniem wierni przypomnieli sobie chwilę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i wysłuchali historycznych słów przypominających, że 16 października 1978 r. Metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła został wybrany Papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria