Koncert artystki operowej

Wierni zgromadzeni na mszy św. o godz. 9.00 w niedzielę 2 października 2011r. mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu artystycznym. Naszą świątynię wypełnił piękny, operowy śpiew. Podczas tej mszy św. gościnnie wystąpiła artystka operowa dr Bożena Grudzińska – Kubik.

Bożena Grudzińska – Kubik pochodzi z Wojkowic i jest koncertującą artystką śpiewaczką związaną od wielu lat z polskimi scenami operowymi, m.in. Operą Śląską w Bytomiu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalistyki. Posiada tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. Obecnie jest nauczycielem akademickim. Artystka ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie w Papieskim Uniwersytecie Teologicznym w Krakowie. Od lat aktywnie współpracuje społecznie z lokalnymi i parafialnymi wspólnotami w Zagłębiu. Przez wiele lat była członkinią oraz animatorką ruchu Światło – Życie w parafii św. Antoniego w Wojkowicach, gdzie utworzyła i prowadziła scholę dziecięcą i młodzieżową oraz chór.

Wokalistka w trakcie mszy św. wykonała kilka pieśni religijnych. Artystce akompaniował organista Jerzy Matula – wieloletni dyrygent orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu. Organista z wielkim kunsztem muzycznym wykonał utwory organowe wydobywając z naszego, zabytkowego instrumentu głębię tonów i budząc jego muzyczne serce. W rozmowie Pan Jerzy Matula przyznał, że po raz pierwszy w życiu ma okazję grać na organach marki Blomberg, które znajdują się w naszym kościele. Był zachwycony instrumentem i jego brzmieniem.

Za sprawą naszych koncertujących gości udział w mszy św. był swoistą ucztą duchową i wielkim przeżyciem artystycznym. Koncertująca para artystów dała wielkie świadectwo świadomego uczestnictwa ludzi świeckich w życiu Kościoła.

Parafianie i proboszcz sączowskiej parafii serdecznie dziękują artystom i zapraszają do częstych odwiedzin naszej wspólnoty parafialnej.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria