2023.03.24 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA

Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
Zachęcam do udziału w Triduum Paschalnym - Liturgia będzie rozpoczynała się o godzinie 18.00

• Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia poświęcę książeczki dla dzieci I komunijnych.
  • Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Jezusa. To jedyny dzień w roku kiedy nie ma w całym Kościele Mszy św. Liturgia rozpocznie się Drogą Krzyżową, obowiązuje nas post ścisły.
  • Wielka Sobota - Liturgia poświęcenia ognia, wody chrzcielnej. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów:
    • 9.00 – ul. Kościuszki
    • 9.30 - ul. Wolności
    • 10.00 – Myszkowice
    • 10.30 – Celiny
    • 11.00 – ul. Chrobrego
    • 11.15 (zmiana godziny) – ul. Sienkiewicza,
    • 12.00 – ostatnie święcenie w kościele.
    • Ofiary z poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na nasz jubileusz 800 lecia naszej Parafii

Rezurekcyjna Msza św. Zmartwychwstania o godzinie 6.00. Serdecznie zapraszam asystę kościelną, Koło Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich, Straże Pożarne.

1. Proszę o posprzątanie kościoła przez mieszkańców z ul. Pocztowej w sobotę po święceniu pokarmów.
  2. Ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu można składać do puszki pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Można jeszcze nabyć baranki wielkanocne jako naszą pomoc ubogim w ramach Caritas. Są one w cenie 10 zł.
  4. Proszę o skorzystania z Sakramentu Pokuty oraz Kancelarii Parafialnej do środy.
  5. Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę:
    • Koło Żywego Różańca oraz Celiny od godziny 14.30 do 15.30
    • Myszkowice od godz. 15.30 do 16.30
    • Sączów od godz. 16.30 do 17.30

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 7 Maja,

Benedykt, Bogumir, Domicela, Flawia, Florian, Gizela, Gustawa, Ludmiła, Ludomiła, Sawa, Wincenta