Dodano: 2010-09-18, Jubileusz KGW w Sączowie

18 września 2010 roku odbył się piękny Jubileusz działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Sączowie. Wspólnie z sączowskimi gospodyniami swoje Jubileusze działalności obchodzili:

• Zespół Śpiewaczy „Sączowianki” - Jubileusz 40-lecia istnienia,
  • Kapela „Od Sączowa” Jubileusz 10-lecie istnienia.

Na uroczystości Jubileuszowe zaproszono wiele znakomitych gości w osobach przedstawicieli władz gminnych i powiatowych, posłów Rzeczypospolitej Polskiej, delegacji KGW działających w naszej gminie i zaprzyjaźnionych z sączowiankami, druhów OSP ze Sączowa i okolicznych miejscowości. Ze szczególnym szacunkiem goszczone były członkinie – seniorki KGW w Sączowie i Zespołu Śpiewaczego. Obchody Jubileuszowe rozpoczęły się od uroczystej mszy św. odprawionej w parafialnym Kościele.

Jubileuszowa mszę św. odprawili księża: ks. Fortunat Nowak i ks. Edward Sztama. Obaj księża byli wikariuszami w naszej parafii: ks. Nowak od 1954 do 1956 roku a ks. Sztama w latach 60. Po uroczystościach kościelnych wszyscy uczestnicy uroczystości w barwnym korowodzie przy dźwiękach orkiestry dętej przemaszerowali do Domu Kultury w Sączowie.

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 4 Maja,

Florian, Grzegorz, January, Michał, Monika, Paulin, Strzeżywoj