Dodano: 2010-06-03, Uroczystość Bożego Ciała 2010

BOŻE CIAŁO 2010

3 czerwca 2010 roku przypadło święto zwane Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, które w naszej parafii miało w tym roku bardzo uroczystą oprawę. Po raz pierwszy procesję Bożego Ciała prowadził nowy proboszcz naszej parafii ks. Marek Sendal.

Procesja wyruszyła na ulice Sączowa po uroczystej sumie o godz. 12:00. W procesji wzięli bardzo liczny udział parafianie, Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszej parafii, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości należących do parafii, dzieci komunijne i asysta kościelna.

Tegoroczna trasa procesji prowadziła ulicami: Szkolną – Cmentarną – Kościuszki –Ogrodową – Szkolną. Procesja Bożego Ciała przechodziła po ulicach Sączowa zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Przy każdym z nich śpiewane były inne modlitwy oraz fragmenty każdej z Ewangelii. Wszystkie one skupiają się na biblijnych wydarzeniach związanych z Eucharystią.

• I ołtarz- przy kapliczce na ulicy Szkolnej przy posesji państwa Łukasików

Budowniczowie ołtarza: państwo Ilona i Grzegorz Łukasik, państwo Maria i Zygmunt Kozłowscy, pani Teodora Gajda, pani Małgorzata Trętowska, państwo Elżbieta i Andrzej Kluszczyk, pan Zygmunt Gonkiewicz.

• II ołtarz - przy posesji państwa Dziubów na ulicy Kościuszki

Budowniczowie ołtarza: pani Zdzisława Dziuba, pani Mieczysława Piekarska, pani Halina Wyszyńska, państwo Halina i Wacław Żak, pani Bożena Czapla.

• III ołtarz - przy Strażnicy OSP w Sączowie

Budowniczowie ołtarza: druhowie OSP w Sączowie, państwo Irena i Kazimierz Garczarczyk, państwo Henryka i Andrzej Kukuła, państwo Eleonora i Andrzej Nabrdalik i pani Józefa Dyszy oraz pani Janina Garczarczyk. Pani Kamila Sokoła udekorowała ołtarz kwiatami. Ołtarz zdobił obraz namalowany przez pana Edwarda Kubicę.

• IV ołtarz - przy posesji na ulicy Szkolnej 6.

Budowniczowie ołtarza: państwo Barbara i Bronisław Czapla przy pomocy pani Joanny Frączek.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,

Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława