Wszystkie Drogi prowadzą do Sączowa...

Do naszej, sączowskiej parafii przybyli pielgrzymi, którzy wspólnie przemierzają Drogi świętego Jakuba w ramach projektu „1224-2024 Wszystkie Drogi prowadzą do Sączowa” i w którym „modlą się nogami” o sączowskie Sanktuarium przy okazji Jubileuszu 800-lecia istnienia parafii i kościoła św. Jakuba Apostoła.

Niedzielne wędrowanie zakończone zostało nawiedzeniem naszego kościoła, litanią do świętego Jakuba i błogosławieństwem (wraz z ucałowaniem) relikwii naszego Patrona. Pielgrzymi mogli odpocząć w Domu Świętego Jakuba gdzie czekały na nich gorące napoje, przygotowane przez księdza proboszcza. W kościele ksiądz proboszcz opowiedział przybyszom o tym miejscu a w jakubowej „alberdze” snuły się wspomnienia i opowieści z całego, przewędrowanego 2023 roku.

Pierwsze kilometry pielgrzymowania prowadziły z kościoła jakubowego w Sośnicowicach, skąd pielgrzymi przeszli pod prąd Śląsko-Morawską i Królewską Drogą VIA REGIA.
Latem, mieliśmy już możliwość się spotkać z pielgrzymami, którzy Jasnogórską Drogą (z Częstochowy i z Konopisk) przez kościół św. Jakuba w Lubszy dotarli na nasze sączowskie wzgórze.
Trzecia nitka przyprowadziła pielgrzymów ze Sławkowa, z jakubowego kościółka, który mieli możliwość nawiedzić po przeprowadzonych tam w tym roku, pracach archeologicznych.

Dziękujemy za każdy kilometr dedykowany kościołowi i parafii w Sączowie.

Dziesięć etapów i 204 kilometry to w bardzo dużym skrócie, dane z powyższego projektu. Dokładny opis każdego etapu i innych przejść jakubowych, znajdziecie na blogu prowadzonym przez pielgrzymów z Bytomia.

www.muszlewplecaku.pl - Zapraszamy !

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 2 Maja,

Anatol, Atanazy, Afanazy, Longin, Longina, Walenty, Walter, Witomir, Zygmunt