Pielgrzymi z Wrocławia na szlaku św. Jakuba

16 września 2023 r. do Sączowa trafili pielgrzymi z Wrocławia. Wędrówkę szlakiem św. Jakuba rozpoczęli w styczniu 2023 r. w Krakowie, w Sączowie nocowali w trakcie IV - rozpoczynającego się w Będzinie, a kończącego w Piekarach Śląskich - etapu wędrówki Via Regia. Pielgrzymi to członkowie i sympatycy Grupy XII - jednej z ponad 20 grup tworzących Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską. Do Sączowa trafili: Ania, Asia, Monika, Kasia, Agnieszka, Ada, Weronika, Bartek, Paweł oraz przewodnik grupy: ks. Łukasz Pawicki. I choć od stycznia skład osobowy na każdym etapie się trochę zmienia, to intencja pozostaje ta sama: Grupa XII i wszystkie sprawy jej uczestników.

Pielgrzymów zauroczyła opowieść o historii kościoła św. Jakuba oraz atmosfera sączowskiego schroniska: kolacja pod gwiazdami i otwartość gospodarzy miejsca. Bardzo ważnym doświadczeniem była dla nich niedzielna parafialna msza święta. Jedna z uczestniczek wyprawy podzieliła się refleksją, że spotkania z innymi ludźmi: po drodze, przy stole, w czasie modlitwy to najcenniejsza część wędrówki. To one zostają w nas najbardziej i poszerzają nasze serca - powiedziała.

Celem pielgrzymów z Wrocławia jest na razie dojść szlakiem św. Jakuba do swojego miasta, ale bardzo możliwe, że to nie będzie koniec tej wędrówki...

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 2 Maja,

Anatol, Atanazy, Afanazy, Longin, Longina, Walenty, Walter, Witomir, Zygmunt