Dziecięca modlitwa o pokój i jedność

Odpowiadając na wezwanie św. Ojca Pio: "gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem" i przynagleni inicjatywą Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 18 października społeczność szkoły i przedszkola w Sączowie włączyła się w kampanię modlitewną o pokój na świecie "Milion dzieci modli się na różańcu". W tym dniu podczas katechezy przedszkolnej i szkolnej dzieci włączały się do wspólnej modlitwy odmawiając jedną tajemnicę różańca w intencji jedności i pokoju na świecie.

Po południu, o godzinie 17.00 w naszej sączowskiej świątyni licznie zebrane dzieci pod przewodnictwem Proboszcza ks. Marka Sendala rozpoczęły modlitwę różańcową rozważając tajemnice światła. Modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, towarzyszył śpiew i gra na gitarze. W ten sposób dołączyliśmy naszą misyjno-modlitewną cegiełkę do modlitwy całego Kościoła w tej ważnej intencji.

W akcję zapoczątkowaną w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli włączają się dzieci z różnych części świata z 80 krajów. Jest ona odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 r.: "Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!".

Mamy nadzieje, że ta piękna akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” przyniesie owoce pokoju na świecie, w Ojczyźnie oraz w naszych rodzinach i zachęci do systematycznej modlitwy różańcowej.

Dziękujemy rodzicom i dziadkom, że towarzyszą dzieciom podczas październikowych nabożeństw różańcowych.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,

Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława