Święcenie tornistrów i przyborów szkolnych

4 września br. rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich. Przed uczniami 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki, zmagania się ze swoimi słabościami i pokonywanie trudności związanych z nauką. Najwięcej emocji u progu nowego roku szkolnego towarzyszy najmłodszym uczniom, którzy po raz pierwszy w życiu zasiedli w szkolnych ławkach i rozpoczęli edukację w I klasie szkoły podstawowej.

10 września 2023r. na Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbyło się święcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I SP w Sączowie. Sączowscy pierwszoklasiści przynieśli do kościoła swoje tornistry, w których były zeszyty, podręczniki i przybory szkolne. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz parafii ks. Marek Sendal. Dzieciom podczas tego ważnego wydarzenia towarzyszyli rodzice i bliscy oraz wychowawczyni p. Barbara Zarodkiewicz – Czapla.
Uczniowie otrzymali od proboszcza na pamiątkę drobne upominki.

W roku szkolnym 2023/2024 naukę w SP w Sączowie rozpoczęło 20 uczniów, w tym 3 dziewczynki i 17 chłopców.

Drodzy pierwszoklasiści,
Życzymy Wam pełnego radości nowego roku szkolnego.

Rozwijajcie swoje talenty,
które otrzymaliście od Boga,
aby w przyszłości służyć nimi innym ludziom
i głosić chwałę Bogu.

Niech wszystkie lata szkolne w Waszym życiu
będą czasem spełniania oczekiwań
i osiągania sukcesów i wiedzy.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,

Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława