Dożynki parafialne 2023

Tradycją już stało się, że w dniu 15 sierpnia każdego roku, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w parafii sączowskiej odbywają się Parafialne Dożynki.

Gospodarzami tegorocznych Parafialnych Dożynek było sołectwo Celiny. Zaszczytną rolę Dożynkowych Starostów pełnili państwo Sabina i Paweł Mazur.

Przed godziną 15.00 na placu kościelnym uformował się barwny, dożynkowy korowód. Na przedzie korowodu ustawiła się grupa wieńcowa z Celin z pięknym dożynkowym wieńcem w kształcie serca. Korowód prowadzili starostowie dożynek parafialnych, którzy nieśli dorodny chleb dożynkowy. W korowodzie szli członkowie organizacji społecznych działających w parafii: KGW z Celin, KGW z Sączowa i KGW z Myszkowic oraz OSP z Celin, OSP z Sączowa i OSP z Myszkowic z pocztami sztandarowymi. W uroczystościach brały również udział członkinie Kółka Żywego Różańca działającego przy sączowskiej parafii.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zespół Dęty z Celin.

Punktualnie o godzinie 15.00 proboszcz parafii ks. Marek Sendal w drzwiach kościoła powitał zebranych uczestników uroczystości i zaprosił do wspólnej modlitwy. Uczestnikami uroczystej Mszy Świętej Dożynkowej byli licznie zebrani parafianie, goście i pielgrzymi.

Służbę liturgiczną przy ołtarzu pełnił pan Eugeniusz Cichy z Celin.

W trakcie Ofiarowania Starostowie Dożynek na ręce ks. proboszcza złożyli bochen chleba a przedstawiciele sołectw należących do parafii wręczyli kosz obfitości.
Dożynkowe obrzędy zakończyły się przekazaniem symbolicznego sierpa gospodarzom parafialnych dożynek w przyszłym roku. Sołectwo Celiny przekazało dożynkowy sierp sołectwu Sączów.
Uroczystość w kościele zakończyło się obrzędem poświęcenia bukietów kwiatów i ziół przyniesionych przez wiernych do kościoła.
Po Mszy Świętej gospodarze dożynek częstowali uczestników uroczystości chlebem.

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 30 Kwietnia,

Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz, Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian