Odpust parafialny 2023

W niedzielę 30 lipca parafia w Sączowie przeżywała uroczystość odpustową ku czci patrona kościoła i parafii św. Jakuba. Główną częścią obchodów była uroczysta Mszą Św. Odpustowa o godzinie 12.00, która zgromadziła wielkie grono parafian i gości.

Uczestnikami uroczystości byli członkowie organizacji społecznych działających na terenie naszej parafii: OSP w Sączowie, w Celinach i w Myszkowicach oraz KGW w Sączowie, Myszkowicach i Celinach z pocztami sztandarowymi. Organizacje kościelne skupione wokół parafii w Sączowie reprezentowały członkinie Koła Żywego Różańca. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Tąpkowicach pod batutą Jakuba Zgajewskiego. Na uroczystości odpustowe przybyli bardzo licznie pielgrzymi z zaprzyjaźnionych Klubów Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Przyjaciół Camino.

Odpustową Mszę Św. Swoją obecnością ubogacili księża pełniący posługę kapłańską w sączowskim dekanacie i księża z zaprzyjaźnionych parafii.

Mszy przewodniczył Ks. Konrad Kościk - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. Kaznodzieja podczas kazania podzielił się swoimi doświadczeniami z pielgrzymek drogami św. Jakuba. Ks. Konrad stwierdził, że jest uzależnionym od pielgrzymowania. Pielgrzymowanie nadaje sens Jego życiu i kapłaństwu. Wiele razy doświadczył cudownej opieki św. Jakuba podczas swoich pielgrzymek. Św. Jakuba nazwał „mężem zaufania”.

Na zakończenie odpustowej eucharystii odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i Relikwiami św. Jakuba.

Tradycyjnie, jak co roku, po uroczystościach kościelnych pielgrzymi i sympatycy caminowego ruchu spotkali się w Domu Św. Jakuba przy sączowskiej parafii.

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 30 Kwietnia,

Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz, Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian