Boże Ciało 2023

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest uroczystością liturgiczną w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Obchodzi się ją w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym roku Boże Ciało przypadło na 8 czerwca.

W Sączowie procesja do czterech ołtarzy wystartowała po mszy świętej o godzinie 10.00. Przewodniczył jej proboszcz Parafii Św. Jakuba w Sączowie Marek Sendal w asyście ministrantów i organistki Pani Barbary Gurowiec. Orszak procesyjny ruszył spod kościoła w Sączowie ulicami Szkolną i Pocztową, gdzie mieszkańcy tych ulic przygotowali piękne bogato zdobione ołtarze, a wielu mieszkańców (na trasie przemarszu procesji) okna swoich domów ozdobiła motywami religijnymi oraz kwiatami. Procesja zatrzymywała się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane były fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią.

Podczas procesji dzieci sypały kwiaty na trasie marszu, niesione były feretrony przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich (KGW), ogromny różaniec przez Koło Żywego Różańca i sztandary przez strażaków z OSP Sączów, Celin i Myszkowic oraz Panie z KGW. W trakcie procesji licznie zgromadzeni wierni oraz pielgrzymi Dróg św. Jakuba dali wyraz wspólnej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. To również był czas refleksji nad tajemnicą Eucharystii i jej znaczeniu w życiu wierzących.

Z okazji Bożego Ciała życzymy Ci obfitości łask Bożych,
pokój w sercu i błogosławieństwo na każdym kroku.
Niech to święto przyniesie Ci radość, nadzieję
i siłę do dzielenia się miłością z innymi.
Niech Eucharystia umacnia Twoją wiarę
i wzmacnia więź z Bogiem.

Zespół Redakcyjny

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 30 Kwietnia,