Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy

„Idźmy, tulmy się jak dziatki.
Do serca Maryi Matki.”

W duchu wdzięczności i radości za Pierwszą Komunię Świętą, uczniowie SP w Sączowie, którzy po raz pierwszy przyjęli sakrament Komunii Świętej wraz z rodzicami i członkami swoich rodzin, ks. proboszczem Markiem Sendalem i wychowawcą klasy III p. Barbarą Zarodkiewicz – Czaplą uczestniczyli w dniu 24 maja 2023 r. w pielgrzymce do Częstochowy. Głównym celem pielgrzymki było dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów.

Uczestnicy pielgrzymki najpierw zwiedzili muzea Jasnogórskie. Potem na Jasnogórskich Walach odprawili pod przewodnictwem ks. proboszcza nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była wspólna Eucharystia w kaplicy Matki Bożej. Dzieci w strojach komunijnych i z czystymi sercami stanęły przed obliczem Czarnej Madonny. Z wielkim zaangażowaniem i wzruszeniem uczestniczyły w Eucharystii.

To był piękny, święty czas dla dzieci i ich rodzin.
Oprócz wielkich doznań duchowych i religijnych
dzieci przeżyły wspaniałe chwile w jedności
ze swoimi rodzicami i członkami rodzin.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 17 Maja,

Bruno, Herakliusz, Paschalis, Sławomir, Torpet, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz