Boże Ciało 2021

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z ważniejszych świąt w kościele katolickim. Obchodom Bożego Ciała zwykle towarzyszy uroczysta procesja do czterech przygotowanych wcześniej ołtarzy.

Już po raz drugi pandemia koronawirusa wymusiła utrzymywanie rygoru sanitarnego i zachowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa podczas obchodów tego święta. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, procesja Bożego Ciała nie przeszła ulicami Sączowa.

W sączowskiej parafii obyły się 2 procesje na terenie przykościelnym bezpośrednio po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 12.00. Mieszkańcy Celin i Myszkowic uczestniczyli w procesji Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 9.00 a parafianie z Sączowa uczcili obchody Bożego Ciała uczestnicząc w Mszy Św. i procesji o godz. 12.00.

Procesje Bożego Ciała odbywały się wokół kościoła parafialnego.

Na trasie procesji zbudowane były 4 ołtarze, przy których zatrzymywali się wierni aby wysłuchać Słowa Bożego. Przygotowaniem ołtarzy zajmowali się mieszkańcy Celin, Myszkowic, Sączowa oraz członkinie parafialnego Koła Żywego Różańca. Procesje prowadził proboszcz parafii ks. Marek Sendal.

Bóg kocha Ciebie także w Środę, 15 Maja,

Atanazy, Afanazy, Berta, Cecyliusz, Czcibora, Dionizja, Izydor, Jan, Nadzieja, Ruprecht, Strzeżysław, Zofia