Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało 2020

Uroczystość Bożego Ciała 2020 sprawowana dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w sączowskiej parafii odbyła się w warunkach rygorów sanitarnych. Epidemia koronowirusa spowodowała, że sączowscy parafianie musieli dostosować się do zasad sanitarnych związanych z pandemią.

Procesja z Najświętszym Sakramentem, w której każdego roku biorą udział rzesze parafian i gości, w tym roku została skrócona do terenu wokół kościoła. W związku z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa wiernych i ograniczenia liczby uczestników Uroczystości, proboszcz parafii zdecydował o zorganizowaniu dwóch procesji po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 12.00.

W procesji po Mszy Świętej o godz. 9.00 udział wzięli mieszkańcy Celin i Myszkowic. W samo południe nabożeństwo Mszy Świętej i procesja zgromadziła mieszkańców Sączowa. Procesje odbywały się do czterech ołtarzy wybudowanych na terenie wokół kościoła przy kapliczkach. Ołtarze przygotowywali mieszkańcy poszczególnych sołectw i organizacji należących do parafii.

Ołtarz pierwszy ku czci św. Jakuba – patrona parafii przygotowali mieszkańcy Celin.

Drugi ołtarz poświęcony św. Janowi Pawłowi II zbudowali mieszkańcy Myszkowic.

Ołtarz Matki Bożej Różańcowej przygotowały członkinie Koła Żywego Różańca działającego przy parafii.

Mieszkańcy Sączowa przygotowali ołtarz czwarty tematycznie powiązany z aktualnie panującą sytuacją pandemii z hasłem „Od powietrza, głodu, ognia i wody – wybaw nas Panie”.

Tegoroczne procesje z Najświętszym Sakramentem w Uroczystość Bożego Ciała w sączowskiej parafii były nieco skromniejsze, ale odbywały się w pełnym skupieniu i rozmodleniu. Wierni w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrowali święte tajemnice naszej wiary.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 29 Kwietnia,

Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo, Hugon, Paulin, Piotr, Rita, Robert, Roberta, Sybilla