Dla tych, którzy odeszli... Wszystkich Świętych 2019

Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.
Danuta Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli"

Wszystkich Świętych to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce. W tradycji chrześcijańskiej jest to uroczystość ku czci tych zmarłych, którzy dostąpili chwały zbawienia. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. W tym dniu wspomina się nie tylko osoby uznane za święte, ale i te, które swoim życiem dawały świadectwo wiary i miłości bliźnich.

W sączowskiej parafii główna uroczystość ku czci Wszystkich Świętych odbyła się na parafialnym cmentarzu o godz. 14.00 i rozpoczęła się od procesji różańcowej z wypominkami.

Później w kaplicy cmentarnej odbyła się koncelebrowana Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na parafialnym cmentarzu w Sączowie. Mszę św. odprawił proboszcz parafii św. Jakuba w Sączowie ks. Marek Sendal oraz proboszcz parafii Nawiedzenia Matki Boskiej w Pyrzowicach ks. Mirosław Sołtysek.

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku.
I taki jest pierwszy dzień listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze,
zapalamy znicze,
wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy.
Niestety, życie ma swój początek i swój koniec.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,

Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława