Obchody XIX Dnia Papieskiego w sączowskiej parafii

W tym roku Dzień Papieski obchodzony był 13 października. Obchody odbywały się pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”, które odnosi się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II.

Tego dnia w całej Polsce organizowane były liczne uroczystości i wydarzenia związane ze wspomnieniem naszego wielkiego rodaka – papieża Jana Pawła II. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Tegoroczny Dzień Papieski był  otwarciem roku obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponadto tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40 rocznicę I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Wizyty, która była nie mniej ważna jak sam  wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W sączowskiej parafii obchody Dnia Papieskiego odbyły się podczas Mszy Św. o godz. 12.00. Niedzielną Eucharystię rozpoczął występ dzieci z SP w Sączowie przygotowany pod kierunkiem katechetki p. Ilony Kocot.

Dzieci przedstawiając montaż słowno – muzyczny ilustrowany obrazami tematycznej prezentacji multimedialnej  przypomniały zebranym sylwetkę „naszego Papieża”.

Słowem i piosenką najmłodsi sączowscy parafianie podziękowali Bogu za życie Jana Pawła II, Największego Autorytetu Naszych Czasów.

Występ dzieci był zachętą i inspiracją skierowaną nie tylko do młodych, ale do wszystkich Polaków aby odkrywali i poznawali nauczania św. Jana Pawła II.

Wszystko po to, aby postać papieża Jana Pawła II nie była dla nas  tylko postacią

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 3 Maja,

Aleksander, Antonina, Maria, Mariola, Świętosława