Strona g³ówna   Og³oszenia i intencje   Liturgia   Duszpasterstwo   Historia   Multimedia   Cmentarz   Kontakt

Symbole ¦wiatowych Dni M³odzie¿y w Dekanacie S±czowskim

Wieczorem 23 lutego 2015 roku prze¿ywali¶my w naszym Dekanacie historyczne wydarzenie. Do Dekanatu S±czowskiego przyby³y Symbole ¦wiatowych Dni M³odzie¿y. Spotkanie M³odych z ca³ego ¶wiata w 2016 roku odbywaæ siê bêdzie w Polsce. Krzy¿ ¦wiatowych Dni M³odzie¿y oraz Ikona Matki Bo¿ej Salus Populi Romani w Dekanacie S±czowskim przyjmowa³a parafia Naj¶wiêtszego Serca Pana Jezusa w Dobieszowicach.

Dok³adnie o godz. 19.30 samochód Kaplica przewo¿±cy Symbole ¦wiatowych Dni M³odzie¿y przekroczy³ granice S±czowa. Chwila ta, sta³a siê najwiêkszym wydarzeniem o charakterze historycznym. Na terenie S±czowa znalaz³y siê Symbole podarowane przez Jana Paw³a II m³odym ca³ego ¶wiata. Na g³ównym przystanku w S±czowie na przyjazd Symboli oczekiwa³a grupa przedstawicieli s±czowskiej parafii, któr± tworzy³a m³odzie¿ z naszej wspólnoty i inni parafianie oraz Dziekan i Proboszcz s±czowskiej parafii ks. Marek Sendal. Grupa s±czowskich parafian towarzyszy³a ¦wiêtym Symbolom na trasie przejazdu od S±czowa do Ko¶cio³a parafialnego w Dobieszowicach. Uczestnikom wydarzenia z s±czowskiej parafii zebranym w autokarze udzieli³ siê wyj±tkowy i ¶wi±teczny nastrój. Swoj± podró¿ rozpoczêli od od¶piewania radosnej pie¶ni „Oto jest dzieñ, który da³ nam Pan”. Podró¿ do Dobieszowic up³ynê³a na wspólnych ¶piewach, które przygotowywa³y uczestników do spotkania z Symbolami ¦DM i prze¿ywania tej donios³ej i historycznej chwili.

Przed ko¶cio³em w Dobieszowicach na przybycie Symboli ¦wiatowych Dni M³odzie¿y oczekiwali licznie zebrani parafianie z innych parafii z Dekanatu S±czowskiego. Liczn± grupê stanowi³a m³odzie¿ z naszej parafii. Mieszkañcy Dobieszowic, a w tym grupa druhów OSP w Dobieszowicach w asy¶cie ksiê¿y uroczy¶cie podjêli Symbole, wnie¶li do ¶wi±tyni i umie¶cili przy o³tarzu. Uczestników wydarzenia w ¶wi±tyni w Dobieszowicach przywita³ wikariusz z parafii w Bobrownikach ks. Daniel Bunia. Ks. Daniel wyja¶ni³ znaczenie Symboli ¦wiatowych Dni M³odzie¿y i zaprosi³ do wspólnego czuwania modlitewnego. O godz. 20.00 rozpoczê³o siê Adoracja Symboli ¦wiatowych Dni M³odzie¿y. Modlitewn± Adoracjê prowadzi³a m³odzie¿ z Dekanatu S±czowskiego. Wszyscy mogli ws³uchaæ siê w przejmuj±ce rozwa¿ania a ca³o¶æ dope³nia³ piêkny ¶piew pie¶ni i piosenek religijnych wykonaniu scholii i grup dzia³aj±cych przy parafiach w Rogo¼niku i Dobieszowicach. W program rozwa¿añ aktywnie w³±czyli siê przedstawiciele s±czowskiej m³odzie¿y. Wszyscy uczestnicy uroczysto¶ci mogli ws³uchaæ siê w przejmuj±ce s³owa czytane przez Dominika Kocota i Kamila Matyja. Z wielkim ¿alem, ale w rozmodlonym nastroju delegacja z S±czowa zakoñczy³a Adoracjê S¦DM w ko¶ciele w Dobieszowicach o godz. 22.00.

Bóg kocha Ciebie tak¿e w Pi±tek, 26 Kwietnia,

Do koñca roku zosta³o