Święcenie tornistrów 2014

„Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu”
(A. Mickiewicz)

Wakacje należą już do wspomnień!
Z nadejściem września zaczął się dla wszystkich uczniów trudny czas. Czas powrotu do szkolnych obowiązków i wytężonej pracy przez następne 10 miesięcy – aż do kolejnych wakacji. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to niezwykle ważny moment dla wszystkich dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi szkoły rozpoczynając wspaniałą szkolną przygodę i stając się uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej. Starsze dzieci do szkoły wróciły pełne nadziei i optymizmu do pracy i nauki, licząc na same sukcesy. Zaczynając nowy rok nauki wszyscy uczniowie potrzebują wsparcia, pomocy i porady. Wiele dzieci z naszej parafii przyszło do kościoła w niedzielę 14 września 2014 r., by szukać tej rady i wskazówek u Chrystusa – u największego Mistrza i Nauczyciela, największego przyjaciela dzieci i młodzieży. Aby wzmocnić chrześcijańską tożsamość dzieci i rodziców, i aby w szkolne mury wejść z Bogiem, po Mszy św. o godz. 12.00 dla uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny odbyło się w naszej świątyni poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz parafii ks. Marek Sendal.

Uczniowie na Mszę św. przynieśli tornistry wypełnione przyborami szkolnymi, zeszytami i podręcznikami, z których korzystać będą w czasie nauki.

Swoje tornistry i przybory poświęcili uczniowie klas pierwszych SP w Sączowie:
Iga Morek, Dawid Nowak, Maria Sitko, Jakub Włodarczyk, Szymon Lazar, Alicja Karcz, Julia Morawiec, Anna Musiał, Jakub Jędruszczak, Justyna Czajkowska, Szymon Reichelt, Julia Gajda oraz Magdalena Lazar z SP w Mierzęcicach.

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej również skorzystali z możliwości poświęcenia swoich przyborów szkolnych. Wśród nich były: Wiktoria Nowak i Oliwia Elzner.

Wszystkie dzieci uczestniczące w ceremoniale poświęcenia przyborów i inne obecne na Eucharystii z życzeniami wytrwałości w nauce otrzymały od ks. proboszcza pamiątki w postaci porcelanowych aniołków.

Wszystkim uczniom życzymy,
aby nowy rok szkolny 2014/2015 obfitował w ciekawe doświadczenia,
wzbogacił Waszą wiedzę i umiejętności
oraz przysporzył serdecznych przyjaciół.

Pamiętajcie – wakacje już za 10 miesięcy!
Jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec… i WAKACJE!

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 26 Kwietnia,

Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir