2024-03-30, Święcenie pokarmów w sączowskim kościele

Nieodłączną częścią wielkanocnych tradycji jest święconka. Pokarmy, które w wielkanocną niedzielę trafią na nasze stoły, tradycyjnie błogosławione są w Wielką Sobotę. W sączowskiej parafii proboszcz odwiedzał od samego rana poszczególne miejscowości należące do parafii i ulice Sączowa, gdzie święcił pokarmy przyniesione przez parafian. Ostatnie święcenie pokarmów w parafii odbyło się w parafialnym kościele o godz. 12.00.

2024-03-02, Konkurs na Sączowskie Palmy Wielkanocne

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sączowie

oraz Ksiądz Dziekan Parafii w Sączowie

ogłasza X edycję konkursu

„SĄCZOWSKIE PALMY WIELKANOCNE”

2024-02-14, Rozważania wielkopostne 2024 - Pozwól prowadzić się Słowu...

Zapraszamy na rozważania wielkopostne,
które prowadzi franciszkanin o. Michał Nowak.

Odcinki udostępniamy począwszy od Środy Popielcowej
aż do Wielkiego Piątku.

2024-01-06, Święto Trzech Króli 2024

6 stycznia w parafii św. Jakuba w Sączowie obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego (łac. Epifania Domini), popularnie zwane świętem Trzech Króli. Święto przypomina nam o objawieniu się Boga całemu światu. W tym dniu w kościołach święci się kadzidło i kredę, którą oznacza się drzwi domów, kreśląc inicjały Mędrców: K+M+B i cyfry kolejnego roku. Uroczystość jest obchodzona także jako Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 27 Kwietnia,