2017-05-13, I Nabożeństwo Fatimskie w parafii św. Jakuba w Sączowie

Nabożeństwa Fatimskie odprawiane są w wielu parafiach i stanowią wypełnienie woli Maryi i są odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa wypowiedziane w Fatimie do trojga młodych wizjonerów. W okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku dzieci z Fatimy były świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których zostały im przekazane trzy tajemnice fatimskie. Maryja zachęcała dzieci do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

2017-04-30, KATECHEZA FATIMSKA 4

Gdy w 1917 roku Łucja, Hiacynta i Franciszek po raz pierwszy zobaczyli w Fatimie Matkę Bożą, kult Jej Niepokalanego Serca nie był w Kościele zjawiskiem nowym, natomiast objawienia fatimskie bardzo mocno przyczyniły się do jego rozpowszechnienia. Już w 1942 roku, w 25 rocznicę objawień, Pius XII zawierzył Kościół i cały rodzaj ludzki Niepokalanemu Sercu Maryi, a w 1944 roku wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zostało rozszerzone na cały Kościół.

2017-04-01, Peregrynacja Figurki Matki Bożej Fatimskiej w naszej Parafii

Kolejność ulic w czasie Peregrynacji Figurki Matki Bożej Fatimskiej

w naszej Parafii.

W rodzinie od godz. 18.00 do godz. 18.00 następnego dnia.

2017-03-25, Inauguracja obchodów 25 lat Decezji Sosnowieckiej

Rok 2017 to rok niezwykłych jubileuszy:  25-lecie istnienia diecezji sosnowieckiej, 100-lecie śmierci św. Brata Alberta, 100-lecie objawień NMP w Fatimie. W sobotę 25 marca 2017 r.  o godz. 10.30  odbyła  się w sosnowieckiej bazylice katedralnej jubileuszowa Eucharystia rozpoczynająca obchody 25-lecia diecezji sosnowieckiej. Mszy świętej  przewodniczył  Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Wraz z nim Eucharystię odprawiali Księża Biskupi Piotr Skucha i Jerzy Maculewicz oraz liczni kapłani.

2017-03-17, KATECHEZA FATIMSKA 3

Symbolicznym posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Po raz kolejny w naszym życiu podarowany został nam czas szczególnej łaski, okazja do wewnętrznego oczyszczenia, odnowienia, wyzwolenia serca. Nawrócenie jest zawsze łaską. Objawienie biblijne nas przekonuje, że Pan Bóg po sytuacjach grzechu zawsze wykonuje pierwszy krok w kierunku człowieka, nieustannie go szuka i zawsze jest  gotowy do pojednania, wciąż zaprasza do wspólnoty.

2017-02-18, KATECHEZA FATIMSKA 2

Św. Łukasz, który jako jedyny ewangelista opisał nam scenę nawiedzenia, przekazał wymowne pytanie, które zadała zaskoczona Elżbieta na widok przyszłej Matki Mesjasza: „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?” Maryja przybyła do Elżbiety, ponieważ została powiadomiona przez anioła podczas zwiastowania, że Jej krewna oczekuje dziecka.

1 « [1] [2] [3] [4] » 4

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria