2017-08-18, KATECHEZA FATIMSKA 8

Sierpień z wielu względów możemy nazwać miesiącem maryjnym. Korzystając z pełni lata i okresu wakacji, wielu naszych rodaków decyduje się na udział w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę lub do innego maryjnego sanktuarium. Najwytrwalsi pątnicy, wyruszający do Częstochowy z najdalszych stron Polski, pokonują pieszo nawet ponad sześćset kilometrów. Jak zgodnie twierdzą pielgrzymi: piękno ojczystej przyrody, wspólna modlitwa, możliwość duchowej, wewnętrznej odnowy, a przede wszystkim spotkanie z Matką Bożą obficie wynagradzają trud i niewygody, związane z pozostawieniem rodzinnego domu.

2017-08-13, IV Nabożeństwo Fatimskie w parafii św. Jakuba Ap. w Sączowie

13 sierpnia 2017 r. odbyło się kolejne, czwarte już nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy w parafialnej świątyni w Sączowie. Nabożeństwo prowadził ks. Tomasz Kryczko. Bezpośrednio przed nabożeństwem odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Tomasz w asyście proboszcza parafii ks. Marka Sendala.

2017-07-16, KATECHEZA FATIMSKA 7

Kiedy podczas upalnego lata usłyszymy słowo: karmel, prawdopodobnie pomyślimy najpierw o lodach, albo o jakiejś polewie do deserów o smaku palonego cukru. Na kartach Pisma Świętego, Karmel to nazwa pewnej góry w Ziemi Świętej, na pograniczu Samarii i Galilei. Już od starożytności słynęła z niezwykłego piękna, z niej roztaczał się niesamowity widok na Morze Śródziemne.

2017-06-13, II Nabożeństwo Fatimskie w parafii św. Jakuba Ap. w Sączowie

13 czerwca 2017 r. w parafialnej świątyni w Sączowie odbyło się drugie Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo poprzedzone było koncelebrowaną Mszą Święta odprawioną przez ks. Tomasza Kryczko i proboszcza parafii ks. Marka Sendala. W czasie homilii główny celebrans ks. Tomasz Kryczko przypomniał zebranym na Mszy Świętej wizję piekła, którą przedstawiła Matka Boża fatimskim dzieciom w czasie objawień.

2017-06-11, KATECHEZA FATIMSKA 6

6 czerwca minęło 20 lat od pamiętnej wizyty Jana Pawła II w Zakopanem oraz poświęcenia sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach. W tym szczególnym miejscu, nazywanym Polską Fatimą, w świątyni wybudowanej jako wotum za ocalenie papieża z zamachu, w obecności najwyższych władz państwowych i kościelnych, odnowiono Akt Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

2017-05-18, KATECHEZA FATIMSKA 5

Obok nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca (o którym mowa była w poprzedniej katechezie) Akt poświęcenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, stanowi istotę fatimskiego orędzia i dlatego jego proklamowanie przez papieża było koniecznym warunkiem wypełnienia obietnic, złożonych przez Matkę Bożą w 1917r.

1 « [1] [2] [3] [4] » 4

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria