2022-08-14, Jubileusz 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sączowie

14 sierpnia 2022 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sączowie obchodziła Jubileusz 110 – lecia swojego istnienia. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sączowie powstała w 1912 roku i została utworzona z inicjatywy mieszkańców Sączowa, a w szczególności Księdza Proboszcza Stanisława Senko oraz Jana Dudy i Józefa Nabrdalika.

2022-07-31, Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba Ap.

31 lipca 2022 r. sączowska parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci św. Jakuba Ap. Mimo deszczowej pogody wydarzenie to licznie zgromadziło wiernych naszej parafii i gości oraz kapłanów z dekanatu sączowskiego. Uczestnikami uroczystości byli również członkowie organizacji społecznych działających na terenie naszej parafii oraz organizacji zaprzyjaźnionych: OSP w Sączowie, OSP w Celinach i OSP w Pyrzowicach oraz KGW w Sączowie i Celinach z pocztami sztandarowymi.

2022-06-22, Podsumowanie Konkursu Plastyczno – Technicznego

22 czerwca 2022 roku odbyło się podsumowanie Konkursu i ogłoszenie jego wyników. Cała ceremonia podsumowania Konkursu miała miejsce w Sączowie. Do sączowskiej parafii przybyły trzy klasy z SPS nr 30 w Sosnowcu, które zostały wyróżnione w tym Konkursie wraz z wychowawcami. Spotkanie laureatów rozpoczęło się od mszy św. odprawionej przez proboszcza parafii w Sączowie ks. Marka Sendala.

2022-06-16, Boże Ciało 2022

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w czasie którego wierni wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W sączowskiej parafii święto Bożego Ciała miało uroczysty charakter i odbywało się przy licznym udziale wiernych. Całemu wydarzeniu przewodniczył proboszcz parafii ks. Marek Sendal. Uroczysta suma w czwartek Bożego Ciała, który w tym roku wypadł na 16 czerwca, została odprawiona o godz. 10.00 w parafialnym kościele.

1 « [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria