2012-08-25, Uczestnicy Zlotu Krajoznawców w Sączowie

25 sierpnia 2012 r. w sobotnie popołudnie naszą parafialną świątynię odwiedzili uczestnicy 42 Centralnego Zlotu Krajoznawców „CZAK” . Grupa uczestników liczyła prawie 60 osób. Byli to działacze PTTK, instruktorzy krajoznawstwa, przewodnicy turystyczni i członkowie Stowarzyszenia Krajoznawców z całej Polski.

2012-07-28, Wizyta turystów rowerowych

W przeddzień uroczystości odpustowych ku czci patrona naszej parafii św. Jakuba Apostoła, w sobotnie przedpołudnie 28 lipca 2012 roku przybyła do naszego kościoła 24 osobowa grupa turystów kolarskich. Turyści zrzeszeni są przy Klubie Turystyki Kolarskiej „Wagant” z oddziału PTTK Baildon w Katowicach na osiedlu Witosa.

2012-07-19, Drogi Świętego Jakuba w Europie

Zachęcam Cię do zapoznania się z Drogą św. Jakuba - Via Regia, opisującej odcinek trasy pomiędzy Krakowem a Piekarami Śląskimi. Jest to odcinek biegnący po obszarach historycznej Zachodniej Małopolski (obecnie zachodnia część województwa małopolskiego i wschodnia część województwa śląskiego).

2012-07-15, I Piesza Pielgrzymka Szlakiem Via Regia

Letnia, wakacyjna pora sprzyja pieszym wędrówkom i wycieczkom. Ten czas parafianie ze Sączowa wykorzystali na piesze pielgrzymowanie do miejsc związanych z kultem religijnym. Wszyscy chętni do pielgrzymowania skorzystali z zaproszenia organizatora pielgrzymki ks. proboszcza Marka i wybrali się na pielgrzymi szlak 14 lipca w sobotę.

2012-07-14, Pielgrzym w Sączowie

W sobotę 14 lipca o późnej, wieczorowej porze do naszej parafii przybył pielgrzym pan Andrzej Siut z Włoszczowej. Pan Andrzej pielgrzymuje rowerem na szlakach Dróg Jakubowych. Obecnie pokonuje etapami szlak Via Regia. Swoją pielgrzymkę na tej trasie rozpoczął 29 kwietnia 2011 roku od Łańcuta. Pierwszy odcinek szlaku zakończył w Rzeszowie, a stamtąd udał się do Łagiewnik i Krakowa.

2012-06-17, Wizyta delegacji Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych w naszej parafii

W niedzielę 17 czerwca gościliśmy w naszej parafii na uroczystej mszy św. przy relikwiach św. Jakuba Ap. o godz. 12.00 delegację Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych ze swoim opiekunem i proboszczem parafii św. Jakuba Ap. w Więcławicach Starych ks. Ryszardem Honkiszem. Celem wizyty gości z Więcławic była promocja Małopolskiej Drogi św. Jakuba oraz działalności Bractwa św. Jakuba.

1 « [11] [12] [13] [14] [15] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria