2013-04-27, VI Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych na Jasną Górę

W dniu 27 kwietnia br. 46-ciu Parafian (mieszkańcy Celin, Myszkowic, Sączowa) uczestniczyło w VI ogólnopolskiej pielgrzymce Parafii Jakubowych do Częstochowy. Byliśmy jedną z dziewiętnastu grup, które przybyły na wspólną modlitwę w duchu wiary, braterstwa oraz szerzenia kultu św. Jakuba Apostoła Starszego. Spotkanie rozpoczęło się w Kościele pw. Św. Jakuba modlitwą różańcową i adoracją relikwii Świętego.

2013-04-20, Oficjalne otwarcie drogi św. Jakuba Via Regia w Zagłębiu i na Górnym Śląsku

W dniu 20 kwietnia 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie drogi św. Jakuba Via Regia w Zagłębiu i na Górnym Śląsku. Początek uroczystości miał miejsce o godz. 10. 00 w Kościele św. Jakuba Apostoła w Sączowie. Wydarzenie to zgromadziło w sączowskiej świątyni liczną grupę wiernych, miłośników kultu Jakubowego oraz pielgrzymów z terenu całego Zagłębia.

2013-03-04, Przez kulturę do przyszłości - wizyta delegacji z Santiago de Compostela

Nasza parafia zyskuje coraz większą popularność. Powodem dużego zainteresowania naszą wspólnotą są relikwie św. Jakuba Apostoła. Wielką pomocą dla naszej parafii w szerzeniu kultu patrona służy Starostwo Powiatowe w Będzinie. Starostwo promując nasz region i powiat nawiązało partnerską współpracę z historycznym miastem Santiago de Compostela leżącym w hiszpańskiej Galicji.

2012-10-20, Pielgrzymi z Zagłębia

Pielgrzymki szlakiem Jakubowym wiodącym do naszego kościoła stały się bardzo popularne. 20 października 2012 r. do naszego kościoła dotarli pielgrzymi z zagłębiowskich miast. Organizatorem pielgrzymki było Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia.

2012-09-23, Dziękczynna msza pielgrzymów

Pielgrzymowanie to wyjątkowy czas rekolekcji. To wielka lekcja wiary i nauka rezygnacji z samego siebie. Pielgrzymka to wielki trud pielgrzymowania w pogodzie i niepogodzie. W naszej wspólnocie tradycja pielgrzymowania do miejsc związanych z kultem Maryjnym i istnieniem Boga jest bardzo żywa.

2012-09-09, V Międzynarodowa Konferencja Naukowa Kraków - Więcławice Stare

Bractwo Świętego Jakuba Apostoła Starszego z parafii w Więcławicach Starych i proboszcz parafii św. Jakuba w Więcławicach ks. Ryszard Honkisz byli jednymi z organizatorów V Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Akt Europejski bł. Jana Pawła II a renesans Drogi św. Jakuba”, która odbywała się 8 – 9 września 2012 roku w Krakowie.

1 « [10] [11] [12] [13] [14] [15] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria