Nabożeństwo Fatimskie w 101 rocznicę Objawień Maryi w Fatimie

13 maja 2018 r.  mija sto jeden lat od momentu kiedy w portugalskiej miejscowości Fatima Maryja po raz pierwszy ukazała się trojgu małym dzieciom. Matka Boża ukazywała się pastuszkom od 13 maja do października 1917 roku. W sumie miało miejsce sześć objawień, których doznały dzieci.

Dla uczczenie tego wydarzenia w dniu 13 maja 2018 r. o godz. 20.00 czciciele Matki Bożej  Fatimskiej z sączowskiej parafii uczestniczyli w  Nabożeństwie Fatimskim i Mszy Św. w intencji Koła Żywego Różańca.

Mszy Św. przewodniczył i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z Figurką Matki Bożej Fatimskiej prowadził proboszcz ks. Marek Sendal.

Szczególnie związany z objawieniami fatimskimi był papież Polak. Swoje ocalenie w zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku, przypisywał opiece Matki Boskiej Fatimskiej, strzały padły bowiem w rocznicę objawień.

13 maja 2018 r. mija 37 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

Bezpośrednim sprawcą zamachu był Turek Mehmet Ali Agca.

Zamach nastąpił co do minuty o tej samej porze, co objawienie Matki Bożej w Fatimie.

O godzinie 17.17 Agca wyjął pistolet Browning i z niewielkiej odległości oddał strzały do Jana Pawła II, raniąc go w brzuch, w łokieć i palec.

Kilka tygodni później ojciec Święty Jan Paweł II publicznie ogłosił, że Matka Boża zmieniła bieg kul wystrzelonych w jego kierunku.

Pocisk z pistoletu Ali Agcy wyjęty podczas operacji papieża został umieszczony jako wotum w koronie figury Matki Bożej Fatimskiej.

W 2000 roku Watykan ujawnił trzecią część tajemnicy fatimskiej, zapowiadającą przelanie męczeńskiej krwi przez papieża.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria