2024.03.17 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od jutra rozpoczną się rekolekcje szkolne. W ramach zajęć szkolnych dzieci będą uczestniczyły w rekolekcjach. Szczegółowy plan został podany dzieciom.
  2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa.
  3. Parafialny dzień możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Świętami Wielkanocnymi będzie w najbliższy wtorek 19 marca rano od godziny 8.30, a popołudniu od godz. 16.00. Są zaproszeni czterej kapłani z naszego dekanatu, dlatego proszę o skorzystanie z ich posługi i nie odkładanie na później tego Sakramentu, który może nam pomóc w owocnym przeżyciu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Do osób Starszych i Chorych udam się w najbliższy piątek (22 marca) od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chętnych.
  5. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  6. W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki do koszyczka wielkanocnego w cenie 10 zł oraz paschaliki w cenie 9 zł w ramach pomocy ubogim naszego Sosnowieckiego Caritas.
  7. W imieniu opiekunów Drogi św. Jakuba zapraszam do udziału w pielgrzymce pieszej, która odbędzie się 24 marca tj. w Niedzielę Palmową. Pielgrzymi wyruszą spod kościoła w Rogoźniku o godz. 9.00, przez Siemonię do Sączowa na Mszę św. w intencji pielgrzymów o godzinie 12.00. Dystans około 11 km. Spodziewamy się Gości, którzy w ten sposób pragną się włączyć w obchody Jubileuszu 800-lecia naszej Parafii.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria