Spotkanie miłośników Dróg Jakubowych i pielgrzymów

Szerząc kult św. Jakuba Apostoła od marca 2012 r. odbywają się w naszej świątyni nabożeństwa przy relikwiach św. Jakuba. Modlitewne spotkania przy relikwiach na stałe wrastają w tradycje religijne naszej parafii. Na „Jakubowe nabożeństwa” i modlitwy przy relikwiach do naszego Kościoła przybywają pielgrzymi i czciciele św. Jakuba.. W I Spotkaniu Miłośników Dróg Jakubowych i pielgrzymów oprócz naszych parafian, które odbyło się 28 maja 2012 r. uczestniczyli specjalni goście.

Na wspólną modlitwę przybyli reprezentanci zgromadzenia Rycerzy Kolumba pan Artur Żak i pan Piotr Dudała na czele ze swoim Wielkim Rycerzem panem Sławomirem Korczyńskim.

Obecny był również Delegat Rycerzy Kolumba pan Dariusz Kosiński. Historię powstania i główne cele działalności zgromadzenia Rycerzy Kolumba przedstawił naszym parafianom ks. proboszcz Wojciech Kowalski z parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.

Na nabożeństwo i modlitwę przy relikwiach do naszego kościoła przybyli pielgrzymi i wyznawcy kultu Jakubowego w osobach: pan Andrzej Lazar, pan Jan Barglik, pan Bogumił Kwintal, pan Krzysztof Lerski – jeden z twórców szlaku Jakubowego w Zagłębiu, pan Tadeusz Feist – pieszy przewodnik turystyczny oraz pan Darek Jurek – prezes Stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Uczestnikami spotkania byli również niezwykli pielgrzymi: państwo Lucyna i Andrzej Zdebik z Woźnik, którzy na rowerach odbyli pielgrzymkę do grobu św. Jakuba Ap. w Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz pan Jerzy Krysiak, który trasę do Santiago de Compostela pokonał pieszo.

Uczestnicząc w rozwoju kultu św. Jakuba i promując szlak pątniczy zwany Drogami św. Jakuba w naszej parafii co miesiąc będą odbywać się modlitewne spotkania przy relikwiach św. Jakuba. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do promocji kultu patrona naszej parafii, ponieważ nasza świątynia jest jedną z dwóch, obok Giebła, świątyń w diecezji sosnowieckiej, posiadających wezwanie patrona pielgrzymów, szczególnie tych zmierzających do Santiago de Compostela.
Parafia Sączów

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria