Uroczyste odsłonięcie Tablicy Via Regia

W niedzielę 31 lipca 2011 roku w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Razem z parafianami w obchodach odpustowych uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych oraz parlamentarzyści w osobach: starosta Będziński - Krzysztof Malczewski, wice starosta Będziński - Adam Lazar, poseł na sejm Waldemar Andzel, prezes Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego – Dariusz Jurek, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Jerzy Chwała.

Po uroczystej sumie odpustowej odbyła się ceremonia odsłonięcia Tablicy Via Regia. Odsłonięcia tablicy dokonał Starosta Będziński Krzysztof Malczewski. Tablica informacyjna powstała dzięki staraniom stowarzyszenia regionalnego Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Będzinie i opisuje zagłębiowski fragment tego szlaku, opracowanego i wytyczonego przez stowarzyszenie. Nasz kościół pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła leży na międzynarodowym szlaku pielgrzymkowym, pątniczym, kulturowym i turystycznym biegnącym przez całą Europę do sanktuarium w hiszpańskim Santiago de Compostela.

Proboszcz parafii p.w. św. Jakuba – ks. Marek Sendal i ks. kanonik Józef Ośródka dokonali poświęcenia, wmurowanej w kamienny obelisk, muszli symbolizującej Drogę św. Jakuba.

Parafia Sączów

Starosta Będziński Krzysztof Malczewski przy Tablicy Via Regia

Parafia Sączów

Muszla symbolizująca Drogę św. Jakuba.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria