Akcja charytatywna - Dla Ciebie żonkil, dla chorego nadzieja...

Wraz z nadejściem wiosny Fundacja „Pro Salute" ruszyła z Happeningami Żonkilowymi w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”. Każdy kto wsparł finansowo akcję otrzymał żonkila, który jest symbolem nadziei – „Dla Ciebie żonkil, dla chorego nadzieja”

Również młodzież i dzieci z Sączowa w dniu 7 kwietnia br. włączyły się do szlachetnej akcji pomagania potrzebującym i zorganizowały zbiórkę publiczną przed kościołem św. Jakuba w Sączowie. Mszę świętą w Niedzielę Miłosierdzia Bożego uszlachetnił radosny występ naszych najmłodszych parafian – młodzieży i dzieci z zespołu Wianki (pieśń pielgrzymów jakubowych "Ultreia!" i utwór św. Jana Pawła II "Liczę na Ciebie Ojcze"). Całą akcję przygotowała i koordynowała Pani Jadiwga Skubis.

Głównym celem tegorocznej zbiórki był zakup aparatu BOA - bardzo potrzebnego do masażu limfatycznego dla kobiet (Amazonek) po mastektomi, koncentratora tlenu, zakupu jednorazowego sprzętu medycznego (wenflony, igły, plastry przeciwbólowe) oraz na wsparcie dzieci osieroconych, których rodzice w ostatnim stadium choroby nowotworowej byli pod opieką hospicjum. Happeningi żonkilowe zorganizowane w całym powiecie będzińskim umożliwiły zebranie kwoty w wysokości 24.450,75 złotych, z czego 2.027,20 zł zostało zebrane przez wolontaruszy z Sączowa dzięki szodrości serc dzieci i ich rodzin.

Fundacja Pro Salute dziękuje wszystkim za czynny udział w akcji,
okazane serce i wsparcie Hospicjum Onkologicznego Fundacji „Pro Salute”!

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 4 Maja,

Florian, Grzegorz, January, Michał, Monika, Paulin, Strzeżywoj