Pierwsza Komunia Święta w parafii

Jezus powiedział: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który ja dam, jest moje ciało, wydane za życie świata. (J 6, 51).

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla parafii i dla całej rodziny, która przeżywa spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym.

W niedzielę 21 maja 2023r. sączowska parafia przeżywała wielką i podniosłą uroczystość. 13 dzieci z parafii przyjęło po raz pierwszy Sakrament Komunii Świętej. Dzieci przez cały rok katechetyczny przygotowywały się pilnie do tego wydarzenia pod czujnym okiem proboszcza parafii ks. Marka Sendala i katechetki p. Agnieszki Nir. W ten uroczysty dzień do Pierwszej Komunii dzieci przystępowały bardzo dobrze przygotowane. Świadomie i w pełni uczestniczyły w Eucharystii. Pierwszej Komunii Świętej dzieciom udzielił proboszcz parafii ks. Marek Sendal. O wyjątkową oprawę uroczystej Mszy Św. zadbała organistka p. Barbara Gurowiec i wiolonczelistka Marcelina Morawiec.

Sakrament Komunii Świętej dzieci przyjęły w obecności swoich rodziców i najbliższych członków swoich rodzin. Podczas uroczystości w kościele dzieciom towarzyszyła wychowawczyni klasy III SP w Sączowie p. Barbara Zarodkiewicz – Czapla.

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej po raz pierwszy przyjęli:

• Nikola Chuchla
  • Patrycja Chuchla
  • Jan Chyra
  • Leon Chyra
  • Grzegorz Kozieł
  • Kornel Krzemiński
  • Maria Mazan
  • Franciszek Olszówka
  • Wojciech Rybczyński
  • Oskar Sapiński
  • Kornelia Sokoła
  • Adam Skrzypiec
  • Maja Trefon

Dar Komunii Świętej zmienia życie człowieka i jednoczy go z Bogiem.

Wszystkim dzieciom gratulujemy pięknej postawy i zaangażowania podczas uroczystości.
Życzymy na całe życie serca pełnego wiary i miłości, jasnych i spokojnych myśli,
uczciwego i godnego życia, pełnego szczęścia i pogodnych, radosnych dni.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria