Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Duszpasterstwo   Historia   Multimedia   Cmentarz   Kontakt

Boże Ciało 2019

Boże Ciało to skrót nazwy święta, którego pełna nazwa brzmi: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Obchodzone jest w Kościele katolickim od 1264 roku w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Wielowiekowa tradycja obchodów tego święta związana jest z uroczystymi procesjami wiernych do czterech ołtarzy. Liczba ołtarzy na trasie procesji odnosi się do liczby ewangelistów: św. Mateusza, św. Jana, św. Łukasza i św. Marka.

W sączowskiej parafii centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęły  się o godz. 10.00  Mszą Świętą w kościele parafialnym. Po Mszy na ulice Sączowa wyruszyła barwna procesja z Najświętszym Sakramentem.

Uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Marek Sendal.

W procesji licznie uczestniczyli wierni z parafii, goście i pielgrzymi. Kolorytu uroczystości dodawał udział członków organizacji społecznych działających na terenie parafii: OSP, KGW i Koła Różańcowego. Ozdobą uroczystości były dzieci, a zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

Trasa procesji wiodła przez sączowskie ulice: Szkolną i Pocztową.

Pierwszy ołtarz zbudowany był na ulicy Pocztowej  przy Aptece.

Drugi ołtarz zbudowali mieszkańcy ulicy Pocztowej przy posesji państwa Kocotów.

Trzeci ołtarz powstał przy udziale mieszkańców ulicy Pocztowej przy Cmentarzu Cholerycznym.

Ołtarz czwarty państwo Renata i Wiesław Twardokęsowie zbudowali przy swojej posesji na ulicy Szkolnej.

Uroczystości Bożego Ciała w parafii w Sączowie połączone były z uroczystością I Rocznicy Komunii Świętej dzieci. Z tej okazji dzieci obecnej klasy IV wyjątkowo zaznaczyły swój udział we Mszy Świętej i procesji.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 27 Maja,
2024 roku.