Inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego

Czas słodkiego, wakacyjnego lenistwa nieubłaganie minął….

1 września zabrzmiał we wszystkich szkołach pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Tradycyjnie, jak co roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sączowie nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęły od mszy świętej. Dzieci i ich rodzice wraz z nauczycielami wspólnie modlili się o pomyślność na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów w nowym roku szkolnym.

W pierwszą niedzielę w nowym roku szkolnym 2011/2012 podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbyło się poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i wszystkiego, co potrzebne będzie w nauce uczniom klasy I Szkoły Podstawowej w Sączowie. Poświęcenia dokonał proboszcz naszej parafii – ks. Marek. Każdy pierwszaki na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał od proboszcza figurkę aniołka.

Ksiądz Marek zaapelował do wszystkich rodziców o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej mszy św. i katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria